Make modern lighting effortless with the Aura 18" 4-Light Strap Steel Sphere - with ,, and Candle Covers. A favorite for living rooms, it offers exceptional pendant light style and utility. A practical yet stylish choice for today's interiors.
Characteristics
| Finish | White/Champagne Gold, Champagne Gold/Matte Black/Brushed Nickel |
| Glass Type | No Glass |
Dimensions & Measurements
| Height | 21" |
| Width | 18" |
| Weight | 10.032 lbs |
Light Source
| Number of Bulbs | 4 |
| Bulb Base | E12(Candleabra) |
| Bulb Included | No |
| Kelvin | |
| Lumens | |
| Dimmable | Yes |
Installation
| Chain Length | 3" |
| Rod Length | " |
| Location Rating | Dry Location Listed |
You may also like
Recently viewed
- Opens in a new window.












