Characteristics
| Finish | Brushed Nickel |
| Glass Type | White Glass |
Dimensions & Measurements
| Height | 23" |
| Width | 20" |
| Weight | 8.8 lbs |
Light Source
| Number of Bulbs | 3 |
| Bulb Base | E27(Medium) |
| Bulb Included | No |
| Kelvin | |
| Lumens | |
| Dimmable | Yes |
Installation
| Chain Length | 3" |
| Rod Length | " |
| Location Rating | Dry Location Listed |
You may also like
Recently viewed
- Opens in a new window.




